10 Sites to Help You Become an Expert in قرص کلردیازپوکساید ۵ برای چیست

کلردیازپوکساید و لاغری

این دارو دارای اثر طولانی نسبت به دیگر داروهای این خانواده است و از 24 ساعت تا 100 ساعت در بدن طول اثر دارد. کلرودیازپوکساید به شکل قرص‌های ۵ و ۱۰ میلی‌گرمی در داروخانه‌های کشور عرضه می‌شود و برای درمان اختلالات اضطرابی، بی‌خوابی، قطع مصرف الکل و ترک اعتیاد به مواد مخدر تجویز می‌گردد. اگر این دارو برای استرس کم مورد استفاده قرار گرفته، دوز آن فقط سه بار در روز آن هم با میزان ۵ الی ۱۰ میلی گرم خواهد بود.

image

در صورتی که شما از آنتی اسید استفاده می کنید بهتر است آن را بعد از غذا و کلیدینیوم سی را قبل از صرف غذا مصرف نمایید. اضطرابم چه صیغه ای است؟ مادر خانوم دکتر که دختر دائی پدرم است میگفت این عادت غمخوری ِ ماها، اعضای این فامیل، ژنتیکی است. روحیه مان اینطوری است که برای اتفاقهای بد احتمالی که هنوز اتفاق نیوفتاده اند غصه خورده و اضطراب میکشیم. من هم از این پدیده ی ژنتیکی که در فامیل مان هم غالب است رنج میبرم.

برخی از عوارض ناشی از مصرف کلرودیازپوکساید در ادامه گفته شده است که در اکثر موارد می‌توان عوارض را با تنظیم دوز و در صورت شدت با تغییر دارو برطرف کرد. قبل از مصرف کلردیازپوکساید در صورت حساسیت به این دارو یا سایر بنزودیازپین ها مانند دیازپام یا لورازپام یا هر گونه آلرژی دیگر به پزشک اطلاع دهید. مانند کل داروها ، کلردیازپوکساید می تواند شامل لیست کاملی از عوارض جانبی باشد ، برخی از آنها به دلیل مصرف بیش از کلردیازپوکساید و ریزش مو حد دارو و برخی دیگر به دلیل آلرژی است. مصرف بیش از حد کلردیازپوکساید یک فوریت پزشکی است و نیاز به کمک فوری دارد. پرسنل بهداشتی پادزهر مورد استفاده برای درمان این دوز بیش از حد ، فلومازنیل است که یک آنتاگونیست بنزودیازپین است. عمدتا ، این دارو برای مشکلات اضطراب ، بی خوابی و اختلال وحشت استفاده می شود ، اگرچه در ترک مواد نیز استفاده می شود ، خصوصاً در سندرم ترک الکل و همچنین در ترک مواد مخدر بسیار مفید است.

به همین دلیل، توصیه میکنیم دو روز پیش از انجام تست اعتیاد، از مصرف برخی از داروها خودداری کنید. سلامت دات لایف، لیستی از داروهایی که بر نتیجه تست اعتیاد موثر هستند تهیه کرده است که توجه شما را به آن جلب میکنیم. قرص کلردیازپوکساید برای کنترل اختلالات اضطرابی یا تسکین کوتاه‌مدت علائم اضطراب، ترک اعتیاد به الکل حاد و دلهره و اضطرابِ پیش از عمل جراحی تجویز می‌شود.

_کلرودیازپوکساید توانایی ذهنی و فیزیکی مورد نیاز برای انجام کارهای پرخطر مثل رانندگی یا استفاده از ماشین آلات صنعتی را مختل می‌کند. در صورت بروز علائم آلرژیک همچون کهیر، مشکل تنفسی، ورم صورت، لب ها، زبان یا گلو با اورژانس تماس بگیرید. درمان کلردیازپوکسید نباید بیش از چهار هفته تجویز باشد، از آنجا که خطر تولید تحمل و وابستگی زیاد است. تاثیر مستقیم آن بر روی مغز، تعادل در افراد مسن را تحت تاثیر قرار می دهد. کلیدینیوم یک عامل آنتی کولینرژیک محسوب میشود.این دارو باعث کاهش ترشحات اسید معده وحرکات دستگاه گوارش میشود.

معمولا اضطراب یا تنش‌های ناشی از استرس زندگی روزمره به درمان با داروهای ضداضطرابی نیازی ندارد. قطع مصرف دارو در بیمارانی که دوزهای بسیار بالایی را در طول دوره ای طولانی مصرف کرده اند با علائم شدیدتری همراه است پس باید از قطع ناگهانی مصرف دارو اجتناب کنید و به صورت تدریجی دوز دارو را کاهش دهید. مصرف کلردیازپوکساید با سایر داروهایی که باعث خواب آلودگی یا کند شدن تنفس می شوند عوارض جانبی خطرناکی دارد و حتی ممکن است به مرگ منجر شود. بعضی افراد از کلردیازپوکساید برای کاهش وزن استفاده می کنند اما به گفته برخی منابع کاهش وزن احتمالی ناشی از این دارو کوتاه مدت بوده و وزن بعد از چند ماه دوباره به حالت اول بر می گردد. اگر از گلوكوم ، نارسایی كلیه ، قلب یا كبد رنج می برید ، باید به پزشك / روانپزشك اطلاع داده شود تا وی بتواند سایر گزینه های مناسب درمانی را نیز در نظر بگیرد.

چندین ساعت طول می کشد تا سطح کلردیازپوکساید در خون به حداکثر برسد، نیمه عمر این دارو بین 24 و 48 ساعت است. قبل از عمل جراحی لیست داروهای خود را در اختیار پزشک یا دندانپزشک